Bezinwazyjne metody zwalczania pluskiew

Pluskwa. Słowo to jest tak nacechowane negatywnymi skojarzeniami, że na sam jego dźwięk większość osób wzdryga się z odrazy. Insekt ten jest owadem pasożytującym na człowieku. Dodatkowo kojarzy się go z brakiem higieny oraz z brudem, a smaczku całej tej historii dodaje fakt, że jeśli pluskwa się zagnieździ, to jest niezwykle trudna do zwalczenia. Zwalczanie pluskiew jest to jedna z odnóg branży, którą nazywamy dezynsekcją.

Skąd się wzięły pluskwy?

Zanim powiemy co nieco o zwalczaniu pluskiew https://centrumdezynfekcji.pl/, powiedzmy sobie, skąd w ogóle pluskwy w naszym otoczeniu się wzięły. Nie ma co prawda co do tego 100% pewności, ale naukowcy są przekonani raczej o tym, że pluskwy początkowo pasożytowały na nietoperzach, które zasiedliły różnego rodzaju jaskinie. Kiedy człowiek do tych jasnych się wprowadził, pluskwy znajdowały swojego nowego bardzo korzystnego dla nich żywiciela. Możemy więc wnioskować, że pluskwy są z nami od kilku tysięcy lat co najmniej.

Jak się zwalcza pluskwy?

Jeżeli dojdziemy do wniosku, że w naszym domu zagnieździły się pluskwy, to na pewno nie powinniśmy usuwać ich samodzielnie. Powinniśmy zlecić profesjonalne zwalczanie pluskiew Białystok oraz inne duże miasta w Polsce, mają na swoim terenie firmy, które zajmują się tym zawodowo. W celu pozbycia się pluskiew trzeba zastosować przynajmniej jedną z trzech metod, czyli wymrażanie za pomocą suchego lodu w temperaturze 73 stopni poniżej zera, wygrzewanie gorącym powietrzem o temperaturze powyżej 65 stopni Celsjusza, lub stosować środki biobójcze.

Ta ostatnia metoda jest niestety dość trudna do przeprowadzenia szczególnie dlatego, że po jej zastosowaniu niektóre elementy wyposażenia naszego domu, takie na przykład jak materace czy łóżka, trzeba najczęściej po prostu wyrzucić, gdyż ciężko się pozbyć biobójczych preparatów. Stosując różnego rodzaju domowe metody, pluskiew się nie pozbędziemy, więc najlepiej od razu wezwać specjalistów.