Ciekawe projekty domów tanich w budowie

Budowa domu kojarzy się z tym, że trwa bardzo długo i jest bardzo drogim przedsięwzięciem. Na szczęście nie brakuje sposobów na to, żeby znacznie obniżyć i zoptymalizować koszty. Nie wolno jednak mylić taniego domu z domem wybudowanym z tanich materiałów niskiej jakości. W przypadku budowy domu można oszczędzać na wielu rzeczach, ale na pewno nie należy tego robić na materiałach, bo zamiast zmniejszyć wydatki, może się okazać, że znacznie wzrosną.

Projekt

Projekty domów tanich w budowie najczęściej oparte są na prostokącie. Dzięki temu, że bryła jest prosta, znacząco można obniżyć koszty, ponieważ nie ma w tym przypadku żadnych skomplikowanych elementów. Kolejną charakterystyczną cechą taniego domu jest to, że nie ma podpiwniczenia. Piwnica zwiększa wydatki nawet o 30 proc. i być może lepszym, a na pewno tańszym rozwiązaniem będzie niewielkie pomieszczenie gospodarcze, które może pełnić funkcje składzika i spiżarni.

Projekt domu takiego w budowie

Tani = prosty

Prosty dom wcale nie oznacza, że ma nieatrakcyjny wygląd. Właściwie im prostszy, tym lepszy, ponieważ wszystkie efektowne i skomplikowane zdobienia po latach mogą zacząć drażnić. W budownictwie także panuje moda i różne trendy, a dom najczęściej buduje się jeden na całe życie. Bardzo dużą rolę, jeśli chodzi o koszty, odgrywa dach. I tutaj tak samo, im więcej załamań, tym drożej. Każdy, kto myśli o oszczędnościach, powinien rozważyć prosty dach dwuspadowy, którego koszt powinien zamknąć się w kwocie 20 – 25 tys. Dla porównania, wielopołaciowy to wydatek rzędu 50 tys.

Wielu ludzi zastanawia się czy można wybudować tanio dom. Jenak „tanio” dla każdego będzie oznaczało inną sumę. Najczęściej, w kontekście taniego domu, pada kwota 300 tys. za stan deweloperski. W przybliżeniu szacuje się, że 1 m 2 kosztuje około 3 tys., co przy cenach mieszkań jest naprawdę atrakcyjną ceną. Jednak samo wybudowanie to jedno, ale pozostaje jeszcze wykończenie i wyposażenie, a tutaj górnej granicy cenowej nie ma. Każdemu, komu zależy na funkcjonalności, powinno się udać znaleźć projekt domu, który będzie tani w budowie.

Ciekawe projekty domów tanich w budowie