Projekty domów parterowych – czyli zalety dużej przestrzeni na jednym poziomie

Podczas wyboru projektu domu dopasowanego do naszych potrzeb i upodobań, warto, abyśmy wybrali taki, który będzie najbardziej funkcjonalny i doskonale dopasowany do naszego stylu życia. Coraz bardziej popularne stają się modne domy parterowe, które są nie tylko ładne, ale przede wszystkim bardzo praktyczne.

Duża przestrzeń w nowoczesnym wydaniu

Projekty domów parterowych zakładają umieszczenie na parterowej kondygnacji – niemalże wszystkich pomieszczeń w domu. Jest to po pierwsze wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy przemieszczać się kilkukrotnie w ciągu dnia po stromych schodach, po drugie – domownicy są bliżej siebie, co sprawia, że ułatwiona jest ogólna komunikacja. 

Nowoczesne projekty domów parterowych zapewniają użytkownikom sporo otwartych przestrzeni wewnątrz budynku oraz dużą ilość światła słonecznego, wpuszczanego do domu dzięki dużym oknom i nowatorskim drzwiom balkonowym, prowadzącym na taras. Dom parterowy łączy całą rodzinę na jednym poziomie, gdzie wszyscy i wszystko jest w zasadzie blisko siebie. To dom wygodny i przestrzenny – zarówno dla młodszych jak i dla starszych członków rodziny.

Oszczędność czasu i kosztów budowy

Budując parterowy budynek rodzinny, nie musimy inwestować znaczących nakładów finansowych na wzniesienie schodów, kupno okien dachowych oraz inwestycje związane z betonowym stropem. Ponadto warto pamiętać o fakcie, iż zazwyczaj domy parterowe są mniej obciążone, co sprawia, że ich fundamenty mogą mieć nieco mniejszą nośność (to samo dotyczy ścian konstrukcyjnych).

Dzięki profesjonalnie wykonanym i przemyślanym projektom domów parterowych – możemy wznieść taki budynek w stosunkowo krótkim czasie. Jedynie, czym musimy dysponować to działka budowlana odpowiednich rozmiarów, własna wizja idealnego domu oraz zgromadzone zaplecze finansowe.

Wybierając projekty domów parterowych należy natomiast mieć na uwadze kwestie związane z prawidłową wentylacją, ciągami kominowymi oraz właściwym rozprowadzeniem ciepła, co w przypadku domów jednokondygnacyjnych może okazać się trochę trudniejsze, niż w domach piętrowych.